APARTMAN MERDİVEN TEMİZLİĞİ

Geçmiş yıllardan beri apartman ve iş yeri merdiven temizliğinde bireysel çalışan acemi elemanlar kullanılır. Fakat amatör temizlikçilerin veya apartmanlarda çalışan görevlilerin çalıma saatleri düzenli değildir. Ayrıca kapıcı tutmak için fazladan ücret ödemek gerekir. Kullanılan temizlik malzemeleri kulaktan dolma, verilen hizmet oldukça amatörcedir. Oysa günümüzde apartman ve iş yeri merdiven temizliği için, profesyonel temizlik firmaları tercih edilmektedir. Profesyonel merdiven temizliği yapan firmalarda kullanılan deterjan çeşitleri, mermer veya marley zemin döşemelerinde yer eden kalıntıları temizlemeye yönelik kullanılmaktadır. Tam anlamı ile hijyenik mekanlar yaratmak için, kullanılan buhar makineleri ise gün içinde ayak ile basılan binada bulunan tüm bakterileri yok eder.

Apartman ve iş yeri merdivenlerinin, periyodik günlük veya haftalık temizliği yapılmaktadır. Merdiven basamaklarının kapsamlı temizliği, tırabzan ve korkulukların tozlardan arındırılması, asansör içlerinin ve kapı önlerinin temizliği, posta kutusu, elektrik ve su sayaçlarının bakterilerden arındırılması ve tavanlarda bulunan örümcek ağlarının temizliği gibi hizmetler, kendi alanında uzmanlaşmış ekip tarafından yapılır. Düzenli temizlik hizmeti veren elemanlar sayesinde, kararlaştırılan saatte temizlik işlemi tamamlanarak, mekânın rahatlıkla kullanılması için fırsat yaratılır.

Büyük mekânların merdiven temizliği sırasında, kalabalık ekip çalışması yapılmakta ve zaman kaybı yaşanmasının önüne geçilmektedir. Her bir eleman bir katta hizmet verir. Ayrıca temizlik işlemi tamamlandıktan sonra, mekânın daha ferah olması mis gibi kokması için özel parfüm çeşitleri sıkılarak temizlik işlemi tamamlanır.